کودک نوپا(12 تا 24 ماه) قسمت دوم: خط خطی و نقاشی کردن

هنگام نقاشی با مداد رنگی، مهارتهای حرکتی ظریفی مانند گرفتن و نگه داشتن (توسط دستها و انگشتان) به کار گرفته می شوند؛ همچنین این کار باعث پیشرفت بینایی کودک شما و ارتقای تخیلات او نیز می شود.

یک ورقه بزرگ از کاغذ ضخیم را برای هنرمند تازه کار خود روی میز بچسبانید. باید بدانید که هیچ چیز نمی تواند بیشتر از جیغ و فریادهای گوشخراش مادر (وقتی مداد رنگیهای کودک روی رومیزی می افتند یا برگه نازک روزنامه زیر دست کودک را پاره می کنند)؛ مانع خلاقیت کودک شود. مداد رنگی های کلفت و محکم یا خودکارهای قابل شستشو، در چند رنگ اصلی انتخابهای خوبی هستند؛ استفاده از مداد رنگی های مختلف با رنگهای نزدیک به هم، ممکن است کودک را خسته کند. اگر کودک نوپای شما به آنها علاقه نشان نمی دهد، چیزهای دیگری را در اختیار او قرار دهید: می توانید به او گچ تحریر بدهید تا در حیاط استفاده کند؛ یا برگه کاغذ او را به جای میز، روی سه پایه نقاشی بچسبانید.

همچنین، نقاشی با انگشتان را فراموش نکنید. با اینکه یاد گرفتن نحوه نگه داشتن و با مهارت کار کردن با ابزارها و وسایل مهم است، اما نقاشی با انگشتان هم می تواند تمرینی برای مهارتهای حرکتی ظریف و همچنین خلاقیت کودک شما باشد. اگر از نقاشی کردن خسته شد، می تواند با استفاده از مواد رنگی، اثر انگشت دست یا پایش را روی کاغذهای مختلف بگذارد. اثر انگشت و دست او روی کاغذ، می تواند یک کاغذ کادوی زیبا و جالب را ایجاد کند. می توانید از علاقه او به طبیعت بهره ببرید؛ برگهای درختان، گلبرگهای گلها ، سر هویج یا سیب زمینی را رنگ کنید و به عنوان مُهرهای خانگی مورد استفاده قرار دهید. اگر به اندازه کافی شجاعت دارید، اجازه دهید با استفاده از ماست یا آب میوه کم رنگ، با انگشتانش نقاشی کند؛ در این حالت هم می تواند مهارتهای ظریف حرکتی اش را تقویت کند و هم از لیسیدن انگشتانش لذت ببرد!

/ 4 نظر / 135 بازدید
مامان دنیز

وبلاگتون عالیه.. هر روز مطالبشو میخونم..ممنون

behzad

سلام وب خوبي داري به کارت ادامه بده مي دونستي تبادل لينک باعث افزايش رتبه سايت و در نتيجه باعث افزايش امار سايت و بلاگ مي شه در صورت تماييل تبادل لينک کنيم منو با اسم سايت تخصصي کانتر www.cs-ts.persianblog.ir لينک کن بهم خبر بده تا تو رو هم لينک کنم @};-

ngobase.ir

سلام دوست من... مطالبت واقعا زیبا بود... اینجا هم مثل اون هست منتظرم.... ngobase.ir ب امید دیدار